4-12-300x150

اپلیکیشن اندروید چیست

اپلیکیشن اندروید چیست

4-13

 

اپلیکیشن اندروید

1-15-300x166

اندروید اپلیکیشن یا اپلیکیشن اندروید، اندروید یکی از محبوب ترین سیستم عامل های گوشی های هوشمند است. با توجه به محبوبیت گوشی های هوشمند در جهان تقاضا برای اپلیکیشن ها در زمینه گوشی هوشمند زیاد شده است. اندروید اپلیکیشن یکی از پرطرفدارترین نرم افزارهای مربوط به سیستم عامل های مهم است.

شاید یکی از دلایل محبوبیت اندروید در بین کاربران گوشی های همراه ساده بودن آن است. بسیاری از افراد تمایل دارند که در زمینه ساخت اندروید اپلیکیشن فعالیت کرده و اپلیکیشن خود را بسازند.

مراحل ساخت اندروید اپلیکیشن

2-15-300x205

برای ساخت اندروید اپلیکیشن باید یک زبان مخصوص اندرویدی را فرا بگیرید. در این زمینه زبان های مختلفی وجود دارد که برنامه نویسان اندرویدی از آن ها بهره می گیرند. پس زمانی که تصمیم گرفتید اندروید اپلیکیشن خود را خلق کنید یک زبان مناسب انتخاب کنید. بهتر است زبان تخصصی جاوا را فرا بگیرید زیرا که این زبان برنامه نویسی به عنوان مادر و بیس سیستم اندروید به شمار می رود. برای اینکه بتوانید از امکانات اصلی سیستم عامل اندروید در جهت ساخت اندروید اپلیکیشن خود بهره بگیرید همچنین شروع ساخت برنامه های اندرویدی و توسعه ی آن ها احتیاج به تسلط بر زبان جاوا خواهید داشت.

یادگیری زبان جاوا بسیار آسان بوده و نسخه ی core java یک گزینه مناسب برای یادگیری این زبان اندرویدی است.

محیط برنامه نویسی اندروید

3-18-300x150

برای اینکه بتوانید اندروید اپلیکیشن خود را با کیفیت هر چه بیشتر بسازید باید با محیط های برنامه نویسی اندروید نیز آشنا شوید. محیط های برنامه نویسی اندروید که در اصطلاح IDE گفته می شوند عبارتند از:

  • Android studio
  • Eclips
  • AIDE
  • NetBeans

اگر تمایل دارید برای ساخت اندروید اپلیکیشن خود از یک محیط مناسب استفاده کنید که مناسب خلق کد های جاوا ی شما باشد بهتر است اندروید استودیو را برگزینید. ابتدا نحوه ی نصب و راه اندازی این محیط یا IED را فرابگیرید. یکی از دلایل جذابیت و اقبال این محیط این است که توسط شرکت بزرگ و صاحب نامی مانند گوگل ساپورت شده و شما در حین کار کمتر به مشکل برخواهید خورد.

پس از آن باید برای ساخت اندروید اپلیکیشن خود ارتباط محیط برنامه نویسی JDK و SDKرا فرا بگیرید. این موارد را به محیط خود اضافه کنید تا بتوانید اولین پروژه Hello word خود را بنویسید.

سینتیکس اندرویدی چیست

در این مرحله از ساخت اندروید اپلیکیشن خود باید با نحوه ی دستورات اندرویدی یا سینیتیکس اندرویدی آشنا شوید.

پس از آشنایی با این مرحله باید Intenl را فرا بگیرید. این مرحله باید شیوه به کار گیری Intenl به منظور به کار گیری و برقراری ارتباط بین کامپونت های اندرویدی ضروری است. این موضوع از آن جهت از درجه اهمیت برخوردار است که کاربرد فراوانی در ساخت اندروید اپلیکیشن ها ایفا می کند. دستور اینتل را می توان برای ارتباط بین بخش های مختلف را مانند یک پستچی تشبیه کرد که این عملکرد ها را آسان تر کرده است.

پس از آن در ساخت اندروید اپلیکیشن به مرحله ای خواهید رسید که ملزم به یادگیری کار با  پایگاه داده و ارتباط با پایگاه داده اپلیکیشن اندرویدی است. یکی از گزینه های مناسب برای انجام این کار Sqlite است که به عنوان پایگاه داده ای محسوب می شود.

حال شما این موضوع را فرا گرفته اید که چطور ایده خود را تبدیل به یک اندروید اپلیکیشن کنید. حال این سوال پیش خواهد آمد این مراحل برای تولید و ساخت اندروید اپلیکیشن کافی است؟

مسلمان پاسخ منفی است با یادگیری این فرآیند تازه به این مرحله خواهیم رسید که اپلیکیشن ما باید چه ویژگی هایی را داشته باشد.

اندروید اپلیکیشن چه ویژگی هایی دارد

4-12-300x150

ظاهر مناسب

اولین ویژگی که یک اندروید اپلیکیشن مناسب باید داشته باشد.ظاهر مناسب آن است. این کار کستلزم یک گرافیک مناسب است، برای این کار باید از رنگ بندی مناسب و روانشناسی رنگ ها بهره گرفت.

ظاهر مناسب به اندازه ی عملکرد مناسب حائز اهمیت است. اگر اندروید اپلیکیشن شما یک ظاهر مناسب و بی نقص داشته باشد می تواند برخی از عیوب و نقص ها را نیز پوشش بدهد.

امنیت بالا

اگر اندروید اپلیکیشن شما ملزم به ذخیره اطلاعات کاربران است، برای بالا بردن امنیت آن تلاش کنید. اطلاعات می تواند شامل هر مواردی باشد که از گوشی کاربر وارد اپلیکیشن شما می شود.

امنیت اپلیکیشن از دو جهت برای شما حائز اهمیت است. اگر از موضوع امنیت غافل شوید ممکن است که سرور ها دچار مشکل شده و اپلیکیشن را پشتیبانی نکنند.

 

این امکان وجود دارد که اطلاعات کاربران شما به شکل آنلاین ذخیره شده باشد و لو برود. این می تواند ضربه ی هولناکی برای هر برندی باشد. پس در هنگام ساخت وطراحی اندروید اپلیکیشن خود همه ی موارد امنیتی را چک کنید و گزینه هایی که امنیت شما را تهدید می کنند از بین ببرید.

پشتیبانی مناسب

شاید بارها این جمله را شنیده باشید اپلیکیشن ها نیاز به پشتیبانی ندارند این یک نظریه ی کاملا اشتباه است. برای اینکه یک اندروید اپلیکیشن مناسب داشته باشید باید از یک تیم پشتیبانی قوی بهره بگیرید.

اگر ضعفی در اپلیکیشن شما وجود داشته باشد با پرسش هایی که در پشتیبانی می شود می توانید زودتر به نقص پی ببرید.

ارتباط و دریافت نظر کاربران

تقریبا در همه ی اپلیکیشن های معروف دنیا نه تنها در اندروید اپلیکیشن می توانید این گزینه Send FeedBack پیدا کنید. با استفاده از این قابلیت کاربران می توانند با شما ارتباط داشته و پیشنهادات مناسبی در جهت به روز رسانی اپلیکیشن ارائه کنند.

آپدیت منظم

برای اینکه بتوانید به اندروید اپلیکیشن خود قابلیت های جدید را اضافه کنید یا مشکلات را برطرف کنید آپدیت های جدیدی را منتشر کنید.

ارائه ی آپدیت های جدید به کاربران این حس را القا می کند که به خواست آن ها احترام گذاشته اید.

رابط کاربری مناسب

رابط کاربری ارتباط مستقیمی با اندروید اپلیکیشن شما و میزان رضایت کاربران از آن دارد. نکته قابل ذکر در این مورد این است که کاربر باید بتواند به راحتی به بخش های مختلف دسترسی داشته باشد.

گزینه های بعدی برای داشتن یک اندروید اپلیکیشن منااسب سرعت بالا در لود شدن، ایجاد عملکرد مناسب و همچنین دوری از تبلیغات مزاحم است. اکثر کاربران از وجود تبلیغات زیاد شاکی هستند پس این موضوع را نیز از نظر دور ندارید.

اپلیکیشن اندروید چیست

You May Also Like