راحت بین | تاثیر تبلیغات پیامکی در رونق کسب و کار فروشگاه ها

sms مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی چیست؟ آیا اجرای sms marketing به توسعه کسب و کار کمک می کند؟ آیا با پیامک مارکتینگ می توان مشتریان بیشتری را جذب نمود؟ این سوالات و بسیاری از پرسش های مشابه، ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است.

بازاریابی پیامکی اگر چه جزو روشهای نوین بازاریابی محسوب می شود ولیکن در صورت اجرای صحیح می تواند نتایج خوبی به همراه داشته باشد. sms مارکتینگ روشی است کم هزینه و با بازدهی زیاد، از اینرو سازمان‌های موفق آنرا در بخشهای مختلف فرآیند بازاریابی و فروش بکار می برند.

پیامک تبلیغاتی می تواند به عنوان یک پیامک مزاحم شناسایی شده و توسط مخاطب پاک شود و یا اینکه به عنوان یک فرصت توسط مخاطب مورد استفاده قرار گیرد.

اینکه مخاطبان چه رفتاری را با sms مارکتینگ و پیامک ارسال شده توسط ما داشته باشند تا حد زیادی به نوع عملکرد سازمان بر می گردد.

برای داشتن یک تبلیغات پیامکی موثر باید به نکاتی توجه نمود. در ادامه به بررسی برخی نکات مهم در یک اس ام اس مارکتینگ موفق می پردازیم.

عوامل موثر در اجرای sms مارکتینگ موفق

بطور کلی چهار عامل در اجرای یک برنامه sms مارکتینگ بدون عیب و نقص نقش بازی می کنند. انتخاب متن مناسب، زمان ارسال، فهرست مخاطبان و اندازه گیری عملکرد پیامک تبلیغاتی و بهبود روش جزو عوامل مهم در اجرای حرفه ای پیامک مارکتینگ هستند.

متن SMS باید کوتاه و گویا باشد. متون کوچه بازاری و یا غیر مودبانه منجر به تخریب برند و حذف پیامک توسط درصد بالایی از مخاطبان می گردد. متن پیامک باید دارای لینک های ارتباطی بوده و مهلت زمانی داشته باشد. به عنوان مثال فقط تا امشب فرصت دارید تا از تخفیف … این ویژگی موجب انجام عکس العمل توسط مخاطب می گردد.

اگر مخاطب خواهان خرید باشد در مدت زمان ذکر شده آنرا به انجام می رساند. sms مارکتینگ باید در زمان مناسب ارسال شود. صبح زود، آخر شب و یا ساعات ظهر که افراد بیشتر در حریم خصوصی خود هستند، زمان مناسبی برای ارسال پیامک نیست.

عدم رعایت این موضوع منجر به حذف پیامک ارسالی توسط مخاطب می شود.

از دیگر عوامل موثر در ارسال پیامک تبلیغاتی انتخاب صحیح جامعه هدف است. این موضوع اهمیت بسزایی در میزان موفقیت شما دارد.

اگر مخاطبان خود را بطور صحیح انتخاب نکنید، sms مارکتینگ منجر به فروش نخواهد شد. فرض کنید برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی بهتر است که شماره بانوان را پیدا کنید.

در صورتیکه تمام شماره های به عنوان مثال یک منطقه از تهران را برای ارسال پیامک در نظر بگیرید، در حالت عادی نیمی از پیامک های شما بدست آقایان رسیده و به احتمال زیاد حذف خواهد شد.

یافتن شماره های موبایل مخاطبان واقعی می تواند کمک زیادی به شما نماید. در مثالی دیگر اگر برای فروش دستگاه‌های طبی فیزیوتراپی خود تصمیم به اجرای sms مارکتینگ دارید، بهتر است که لیست فیزیوتراپیست های هر شهر را انتخاب و پیامک تبلیغاتی خود را برای آنها بفرستید.

در صورتیکه SMS برای تمام افراد یک شهر ارسال شود، درصد بالایی از آنها قبل از خوانده شدن حذف می شود. در نهایت ارزیابی عملکرد ارسال پیامک بطور آزمایشی قبل از ارسال انبوه را جدی بگیرید. در مورد این مطلب در مبحث بعدی بحث می شود.

شرکت خدمات کسب و کار راحتبین (Rahatbin) با سالها تجربه تخصصی در اجرای sms مارکتینگ به افزایش سهم بازار و مشتریان شما می اندیشد. راحتبین مجری تخصصی کلیه مراحل پیامک مارکتینگ از ابتدای طراحی متن تا ارسال آن می باشد.

نکات مهم قبل از ارسال پیامک انبوه در sms مارکتینگ

قبل از ارسال پیامک انبوه توصیه می شود ابتدا ارسال برای تعداد محدودی از افراد به عنوان مثال ۵۰ نفر بطور آزمایشی ارسال گردد. اجرای آزمایشی sms مارکتینگ و ارزیابی نتایج حاصله می تواند منجر به بررسی نتیجه بخش بودن کار قبل از اجرای نهایی گردد.

در صورتیکه بازخورد خوبی حاصل نشد، باید در برنامه تجدید نظر نمود. این می تواند اصلاح متن پیامک، تغییر زمان ارسال و یا اصلاح لیست مخاطبان باشد.

در مرحله بعد دوباره ارسال پیامک برای تعداد محدودی انجام و نتیجه بررسی شود.

اگر عملکرد قابل قبولی حاصل شد می توان ارسال انبوه را انجام داد. این کار باعث می شود که sms مارکتینگ شما بدون عیب و نقص اجرا شود. آژانس خدمات کسب و کار راحت بین (Rahatbin) با در نظر گرفتن کلیه موارد شما را در اجرای تخصصی بازاریابی پیامکی یاری می رساند.

راحت‌بین با بهره مندی از کارشناسان مجرب تمام زوایای اجرای حرفه ای اس ام اس مارکتینگ را مد نظر قرار داده و به افزایش مشتری و فروش شما می اندیشد.

آژانس خدمات کسب و کار راحتبین تجربه اجرای sms مارکتینگ برای سازمانها و شرکت‌های بسیاری دارد. هر نوع کسب و کاری با توجه به ماهیت خود نیاز به یک استراتژی مختص به خود دارد. اجرای تبلیغات پیامکی برای فروشگاه ها متفاوت از شرکتهای خدماتی و تولیدی است.

از طرفی تدوین یک برنامه مدون sms مارکتینگ با توجه به دیدگاه و امکانات هر نوع سازمان متفاوت است. برخی سازمانها دارای باشگاه مشتریان بوده و برای مشتریان قبلی خود تمایل به اجرای برنامه های وفادار سازی هستند.

برخی دیگر فاقد باشگاه مشتریان هستند و تصمیم به معرفی برند و محصول خود به عموم دارند. بدیهی است که برای هر مورد نیاز به یک نوع استراتژی بازاریابی است.

sms مارکتینگ موفق با شناسایی اهداف سازمان، از قابلیت های خود در جهت اهداف سازمان بهره می برد.

آژانس خدمات کسب و کار راحت بین Rahatbin شناسایی اهداف و اولویتهای هر سازمان را در برنامه خود قرار داده و متناسب با هر استراتژی یک برنامه تبلیغات پیامکی تدوین می کند.

اندازه گیری مداوم بازخورد حاصل از ارسال پیامک تبلیغاتی و تاثیر آن در کسب و کار توسط راحت بین منجر به نتیجه عالی از اجرای sms مارکتینگ می شود.

نکته قابل ذکر این است که راحت‌بین در تمام زمینه های بازاریابی دیجیتال و سایر موضوعات مانند طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن دارای سابقه حرفه ای است. بدین ترتیب ارسال پیامک می تواند همانند یک وسیله کمکی تکمیل کننده دیگر روشهای بازاریابی قرار گیرد.

به عنوان مثال برنامه های وفادار سازی مشتریان، اجرای پروموشن های فروش، دیجیتال مارکتینگ و غیره به کمک sms مارکتینگ از حداکثر بهره وری برخوردار می شوند.

چگونه بهترین sms مارکتینگ را داشته باشیم؟

You May Also Like