معرفی قالب وردپرس 1

معرفی قالب وردپرس

معرفی قالب وردپرس

معرفی قالب وردپرس

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قالب وردپرس موضوع اصلی مقاله ی در حال حاضر است . شما با استفاده از قالب یاد شده می توانید به راحتی ظاهر وب سایت خود را تغییر دهید و افزونه های جدیدی به آن اضافه کنید البته افزونه های موجود را نیز حفظ کنید . با تغییر قالب وردپرس به آسانی می توان المنتهای موجود در وب سایت را به دلخواه تغییر داد .

آموزش کار با این نوع قالب ها یکی دیگر از ضرورت ها برای داشتن وب سایت می باشد . در این قسمت از مقاله ما سعی کرده ایم به طور کلی فال های مورد نیاز برای ساخت قالب وردپرس را بررسی خواهیم کرد ، ولی قبل از آن به طور اجمالی مطالبی را مبنی بر این که قالب وردپرس چه کاری می تواند انجام دهد بیان کرده ایم .

هزاران نوع قالب د مخزن وردپرس ذخیره است که شما می توانید به آسانی از آن ها برای تغییر ظاهر وب سایت خود استفاده کنید . البته در برخی از شرایط به نا به دلایل تخصصی تر وبمستران ترجیح می دهند که از تم های غیر رایگان استفاده کنند که آنها نیز قابلیت افزوده شدن بر روی به وردپرس را به آسانی دارند .

دلیل این امر نیز می تواند وجود امکانات پیشرفته تر در این گونه قالب ها دانست . جالب است بدانید که برای برخی از وب سایت ها می توان از قالب ای سفارشی نیز که به طور دقیق مطابق نیاز کاربرد است استفاده کرد .

معرفی قالب وردپرس 1معرفی قالب وردپرس

یک قالب وردپرس چه کاری انجام می دهد ؟

وظیفه ی اصلی قالب وردپرس را می توان به جمع آوری محتواها و داده های ذخیره شده وردپرس و نمایش آن در انواع مرورگر ها دانست . در واقع یک قالب مشخص می کند که محتوای شما در وب سایت به چه شکلی باشد . این گونه قالب ها دارای امکانات بسیاری هستند . در واقع به کمک آن ها شما می توانید اقدامات بسیاری را به سادگی انجام دهید ولی بدون تردید کار با آن ها نیازمند تخصص و تجربه ی کافی است .

گروه راحت بین، RahatBin  با داشتن کارشناسان خبره در این زمینه افتخار این را دارد که در طراحی قالب وردپرس و البته نحوه ی کشف راز و رمز های آن شما را یاری دهند .

اگر برای کسب و کار خود به دنبال دسترس به قالب های وردپرس خاص و البته بهره گیری از امکانات آن ها هستید با ما در تماس باشید . ما با تجربه ای که داریم به آسانی موفقیت شما را در این گونه تبلیغات آنلاین یاری خواهیم کرد . هدف ما کمک به شما برای رسیدن به اهداف خود می باشد . تجربه ی همکاری با ما بدون ترید یک معامله ی برد برد خواهد بود .

تصویر دوم معرفی قالب وردپرس

فایل های ضروری برای ساخت قالب وردپرس

در این قسمت از مقاله فایل های ضروری برای ساخت قالب وردپرس توضیح داده شده است . در زیر به دو فایل اصلی اشاره کرده ایم. در نظر داشته باشید هیچ ک از قالب وردپرس بدون این دو فایل کارایی نخواهند داشت.

  1. فایل index.php : که اصلی ترین و مهمترین فایل قالب وردپرس می باشد
  2. فایل style.css : که اصلی تری نو مهمترین  فایل برای استایل های مختلف یک قالب وردپرس می باشد

البته لازم به ذکر است که فایل های دیگری نیز موجود است که می تواند کارایی قالب وردپرس را ارتقا دهد ولی وجود آنها الزامی نیست ، در ادامه به برخی از آن ها اشاره شده است .کار کردن با هر یک از این فایل ها نیازمند تجربه و تخصص است .

اگر در این زمینه نیازمند مشاوره  هستید گروه راحت بین، RahatBin  با تجربه ی کافی در این زمینه و البته گروه کارشناس در خدمت شما است . کافی است با شماره های موجود بر روی صفحه ی اصلی وب سایت با ما در تماس باشید . ما شما را در رسیدن به اهداف خود یاری خواهیم کرد .

اگر اقدامات مربوطه را با یک گروه باتجربه و متخصص در این زمینه شروع کنید به آسانی بحران های موجود مدیریت خواهد شد . به طور کامل می توانید به توانایی های ما در این زمینه اعتماد کنید .

  • فایل های PHP : که شامل انواع Template filesها است
  • فایل های محلی سازی یا به عبارت دیگر فایل های ترجمه یا Localization files
  • فایل های CSS
  • انواع فایل های گرافیکی
  • فایل JavaScript
  • فایل های متنی یا Text files که به طور عمده مربوط به توضیحات لایسنس ها یا به عبارت دیگر دستورات راهنما مثل txt و یا فایل های لاگ (یا همان Changelog files) است

راحت بین | طراحی سایت با وردپرسساخت قالب وردپرس

تفاوت بین قالب وردپرس و پلاگین وردپرس

معمولا زمانیکه افراد کار با وردپرس را شروع می کنند بعد از شناخت  قالب وردپرس و پلاگین وردپرس معمولا سوال هایی در مورد اینکه چه تفاوتی بین این دو است زیرا در نگاه اول وظایفی که این دو انجام می دهد بسیار مشابه است و با توجه به این شباهت چه لزومی برای داشتن این دو قابلیت جدا است . در ادامه به دو تفاوت اصلی قالب وردپرس و پلاگین پرداخته ایم :

  • یک قالب وردپرس وظیفه آن را دارد که به کنترل و مدیریت نحوه نمایش محتواهای موجود  در یک سایت وردپرس رسیدگی کند
  • در حالی که یک پلاگین وردپرس وظیفه ی آن را دارد که کنترل و مدیریت کردن نحوه رفتار و البته امکانات مختلف یک سایت وردپرسی را انجام دهد

برخی از افراد به اتوجه به تعریف های یاد شده وجود همپوشانی بسیار قوی بین این دو عملکرد را دلیل بر عدم تفاوت ان ها می دانند ولی در علم بررسی شبکه های کامپیوتری معمولا مرز مشخصی بین آن ها در نظر گرفته می شود .

در نظر داشته باشید اگر کارکردهای حیاتی به عهده ی قالب باشد در این صورت زمینی که کاربرد یک قالب را تغییر دهد در این صورت بسیاری از امکانات موجود در وب سایت ها به آسانی از بین خواهد رفت به همین دلیل پلاگین ها به وردپرس افزوده شده که در اثر تغییرات انجام شده بر روی قالب ها بتوان مطالب موجود بر روی وب سایت ها را حفظ کرد .

در این حالت می توان با خیال راحت دستکاری های لازم را در ظاهر سایت انجام داد . سعی کنید همواره امکانات حیاتی بر روی پلاگین باشد در این صورت نگهداری از آن ها مطمئن خواهد بود .

معرفی قالب وردپرس

You May Also Like