10 نکته طلایی سئو با راحت بین Rahatbin

10 نکته طلایی سئو با راحت بین Rahatbin

سئو مخفف کلمه Search Engine Optimization و با نام SEO در دنیای اینترنت شناخته می شود. در واقع سئو به مجموعه اقداماتی گفته می شود که رتبه سایت شما از دید موتورهای جستجو را بهبود می بخشد ولی چرا بهینه سازی سایت تا این حد حائز اهمیت است؟ میلیون ها سایت فارسی زبان امروزه در دنیای اینترنت فعال هستند و رقابت بسیار شدیدی در میان این وب سایت ها وجود دارد.

دریافت رتبه های برتر موتورهای جستجو مانند گوگل (Google)، یاهو (Yahoo)، بینگ (Bing) و سایر موتورهای جستجو می تواند در افزایش مخاطبین سایت شما تاثیر داشته باشد. بهینه سازی برای موتورهای جستجو یا همان SEO تنها یک اقدام نیست.

نیازمند مجموعه ای از اقدامات از جمله برنامه نویسی، تولید محتوا، بک لینک، تبلیغات و غیره است که قصد داریم شما را با 10 نکته طلایی در این زمینه آشنا سازیم و به شما بگوییم که این نکات سئو چگونه می توانند در بهبود رتبه سایت شما از دید موتور های جستجو تاثیر گذار باشند. در ادامه با راحت بین Rahatbin همراه باشید تا بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید.

سئو سایت خود را بهبود بخشید

اولین نکته کلیدی سئو، URL سایت خود را با موتور جستجو سازگار کنید

یکی از نکات بسیار مهمی که در زمینه سئو باید به آن پرداخته شود، انتخاب URL مناسب است. شما باید از یک آدرس ترجیحا کوتاه بدون سمبل، نام کامل و اعداد باشد تا خواندن آدرس سایت بدون مشکل خاصی همراه باشد. سازگار کردن آدرس URL با قوانین موتور های جستجو (Search Engines) حائز اهمیت بسیار زیادی در بهبود سئو سایت شما می شود. این مرحله پس از راه اندازی سایت با ایجاد یک دامنه دیگر بر روی سایت نیز امکان پذیر است.

دومین نکته کلیدی سئو، کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنید

یکی از مهم ترین نکاتی که موتورهای جستجو به آن اهمیت می دهند، انتخاب کلمه کلیدی (Key Word) مناسب است. یک کلمه کلیدی اصلی و کلمات کلیدی فرعی مناسبی انتخاب کنید و از آن ها در تمامی محتوای خود استفاده کنید. بهترین کلمه کلیدی برای سایت شما، کلمه ای است که از انتخاب های خود گوگل می باشد و توسط Google Trends به عنوان یک کلمه کلیدی پر تکرار انتخاب شده است.

سومین نکته کلیدی سئو، کلمات کلیدی خود را پررنگ کنید

سئو و بهینه سازی سایت همانطور که گفته شد دارای اهمیت بسیار زیادی است. از این روی توصیه می شود که کلمه کلیدی اصلی خود را پررنگ (Bold) کنید و در محتوای خود با چگالی مناسب از آن استفاده کنید. امکان تعریف یک کلمه کلیدی اصلی و چندین کلمه کلیدی فرعی در هر محتوا وجود دارد که باید این نکته را رعایت کرده و از کلمات کلیدی پر تکرار به عنوان کلمات کلیدی استفاده کنید.

چهارمین نکته کلیدی سئو، گواهی SSL دریافت کنید

یکی از مهم ترین نکات کلیدی که در سئو سایت حائز اهمیت بسیار زیادی است، دریافت گواهی نامه های SSL است. در صورتی که این گواهینامه را دریافت کنید، آدرس سایت شما به جای آن که با http://www نمایش داده شود، با https://www نمایش داده خواهد شد. محتوای امن و صفحات امن از مهم ترین پارامترهایی است که گوگل به آن توجه می کند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

پنجمین نکته کلیدی سئو، سایت خود را سازماندهی کنید

سازماندهی سایت و استفاده از منو های جذاب و شیک را می توان از دیگر نکات کلیدی و طلایی سئو دانست که باید با دقت بسیار زیادی انجام شود. راحتبین می تواند در این خصوص به شما مشاوره رایگان داده و تعریف دقیقی از یک سایت سازماندهی شده برای هر وب سایت را به شما ارائه دهد.

ششمین نکته کلیدی سئو، کیفیت محتوا را افزایش دهید

محتوا (Content) همه چیز یک سایت به شمار می رود. علاوه بر اینکه باید محتوای خوبی با در نظر گرفتن کلمات کلیدی مناسب تولید کنید، باید محتوایی تولید شده شما در افزایش مخاطبین سایت شما تاثیر داشته باشد. ششمین نکته کلیدی سئو در واقع یک اصل بسیار اصولی است چرا که موتور های جستجو طبق قوانین خاص و بسیار سختگیرانه که با الگوریتم های پیجیده طراحی شده است کیفیت محتوای سایت شما را می سنجند.

سئو پیشرفته سایت

هفتمین نکته کلیدی سئو، زمان بارگزاری صفحات خود را کاهش دهید

از مهم ترین نکاتی که بسیاری از مدیران سایت ها در بهینه سازی سایت به آن اهمیت نمی دهند، زمان بارگزاری هر صفحه است. شما می توانید با انتخاب محتوای مالتی مدیا کم حجم تر، بهینه سازی صفحات و استفاده از گرافیک ساده تر، زمان بارگزاری سایت خود را کاهش دهید. این کار در بهبود سئو پیشرفته سایت شما تاثیر بسیار زیادی دارد.

هشتمین نکته کلیدی سئو، لینک های داخلی و خارجی داشته باشید

ایجاد لینک های داخلی برای دسترسی راحت به قسمت های مختلف وب سایت را می توان از مهم ترین نکات سئو دانست که باید دقت بسیار زیادی در آن شود. هرچقدر که لینک های داخلی سایت شما بیشتر و مفید تر باشد، می تواند در بهبود سئو سایت شما عملکرد مناسب تری ایجاد کند. همچنین لینک های خارجی شامل تبلیغات در سایت های دیگر و استفاده از Google Ads می تواند در بهبود رتبه سایت شما کمک شایانی نماید.

نهمین نکته کلیدی سئو، سایت خود را برای تلفن همراه سازگار کنید

تا پیش از سال 2012 هیچکس فکرش را هم نمی کرد که روزی این موبایل های هوشمند باشند که بیشترین میزان وبگردی را از PC بگیرند. از این سال به بعد سایت ها خود را برای موبایل ها سازگار کردند و به مرور زمان این امر به قانون سئو تبدیل شد. سایت هایی برای موتورهای جستجو جذاب هستند که با موبایل نیز سازگار باشند. برای داشتن بهینه سازی بهتر همین امروز شروع کنید تا سایتی سازگار با موبایل داشته باشید.

افزایش مخاطب با بهینه سازی سایت

دهمین نکته کلیدی سئو، نقشه سایت XML داشته باشید

داشتن یک نقشه سایت XML و معرفی کردن آن به ابزار گوگل و وب مستر بینگ می تواند سئو سایت شما را تا حد زیادی تقویت کند. به یاد داشته باشید که XML از مهم ترین ابزاری است که برای سئو مورد استفاده قرار می گیرد و اگر طراحی سایت خود را با استفاده از CMS وردپرس انجام داده اید، از ابزار yoast seo برای ساخت نقشه XML سایت خود می توانید استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله با راحت بین Rahatbin بهترین و اصولی ترین نکات کلیدی که برای سئو سایت خود می توانید داشته باشید را معرفی کردیم. شما می توانید با استفاده از این نکات بهینه سازی سایت خود را تا حد بسیار زیادی بهبود بخشید و در کل یک وب سایت معروف و محبوب داشته باشید. محبوبیت سایت شما و بهینه سازی بر روی هم تاثیر مستقیم داشته و هر کاری باید در این راه انجام شود.

10 نکته طلایی سئو با راحت بین Rahatbin

You May Also Like