با تبلیغات محیطی همیشه کنار مخاطب بمانید

این روزها تبلیغات بخش جدانشدنی هر کسب‌وکار است. بنابراین داشتن استراتژی و هدف در تبلیغات، اهمیت زیادی دارد.

یکی از انواع تبلیغات، تبلیغات محیطی است. تبلیغات محیطی یک اصطلاح عمومی است که به‌طورکلی برای تبلیغاتی به کار می‌رود که مخاطب، خارج از خانه آن ها را دریافت می‌کند.

تبلیغات محیطی در بازار انبوه خود یک فعالیت تخصصی است؛ درست مانند هر تبلیغ دیگری در تلویزیون یا رادیو یا حتی فضای دیجیتال که اگر به شیوه‌ای درست اجرا نشوند ممکن است کمی آزاردهنده باشند!

در این مقاله می‌خواهیم به‌صورت کلی در مورد تبلیغات محیطی و از آن مهم‌تر تأثیر تبلیغات محیطی برای کسب و کار صحبت کنیم.

پس اگر دارید همین حالا به انواع تبلیغات محیطی خلاقانه برای پیشبرد کسب‌وکارتان فکر می‌کنید، با ما همراه شوید.

انواع خدمات تبلیغات محیطی در راحت بین

استرابورد

starboard

انواع لمپوست‌های تبلیغاتی یا استرابوردها یا همان بادبان‌های تبلیغاتی که به سازه‌های بلند نصب می‌شوند انواع دیگر تبلیغات محیطی هستند که با یک ایده‌ی جذاب می‌توانند مشتری‌ها را به سمت کسب‌وکار شما سرازیر کنند.

وسایل حمل و نقل عمومی

bullet-train

حتماً بنرها و شعارهای تبلیغاتی زیادی را بر روی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها دیده‌اید این مورد یکی از انواع تبلیغات محیطی است که می‌توانید رویش حساب ویژه‌ای بازکنید چون با کمکش یک‌لحظه هم از جلوی چشم مخاطب دور نمی‌شوید.

مبلمان شهری

park

هر تبلیغی که در شهر و در معرض دید عابران پیاده قرار می‌گیرد، بخشی از تبلیغات مبلمان شهری است. تابلوهای نئونی بزرگی که جلوی مراکز خرید نصب شدند، یا تبلیغات موجود در ایستگاه‌های اتوبوس از نمونه‌های مهم تبلیغات از نوع مبلمان شهری هستند.

بیلبورد

billboard

بیلبوردها دایناسورهای دنیای تبلیغات محیطی هستند (از نظر ابعاد البته) برای همین با یکی دو ایده‌ی خلاقانه یا استفاده از رنگ‌های جذاب خیلی راحت می‌توانند پیام برند شمارا برسانند.

تاثیر تبلیغات محیطی برای کسب و کار

یک تبلیغ خوب و خلاقانه می‌تواند حال و هوای برند شمارا به مخاطبان نشان بدهد. اگر برند شما تازه‌کار باشد هم می‌تواند از تبلیغات خلاقانه استفاده کرده و جایگاهش را در بازار پیدا کند.

در کنار این ماجرا با تبلیغات محیطی شما می‌توانید با مشتری‌ها نوعی رابطه پایدار ایجاد کنید و از جلوی چشمشان تکان نخورید. و درنهایت فروشتان را افزایش بدهید.

و از همه مهم‌تر انواع تبلیغات محیطی خلاقانه می‌توانند یک‌تنه به جنگ رقبا بروند. چرا؟ چون همه‌ی ما عاشق تنوع هستیم و معلوم است که با خوشحالی از یک برند با تبلیغات فکر شده و جذاب استقبال می‌کنیم.

ویژگی‌های تبلیغات محیطی خلاقانه راحت بین

مخاطب را به واکنش (خرید محصول یا کسب اطلاع از محصول) وادار می‌کند

مخاطب را کنجکاو میکند و باعث می‌شود مخاطب به دنبال محصول شما باشد

طنز کلامی یا ساختارهای دیداری جذاب با توجه به هویت و استراتژی محصول

میتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن توجه مخاطب را جلب کند (قانون طلایی شش ثانیه)

مشاوره اختصاصی و رایگان تبلیغات محیطی در سطح تهران

یک تبلیغ خوب و خلاقانه می‌تواند حال و هوای برند شمارا به مخاطبان نشان بدهد. اگر برند شما تازه‌کار باشد هم می‌تواند از تبلیغات خلاقانه استفاده کرده و جایگاهش را در بازار پیدا کند.

در کنار این ماجرا با تبلیغات محیطی شما می‌توانید با مشتری‌ها نوعی رابطه پایدار ایجاد کنید و از جلوی چشمشان تکان نخورید. و درنهایت فروشتان را افزایش بدهید.

و از همه مهم‌تر انواع تبلیغات محیطی خلاقانه می‌توانند یک‌تنه به جنگ رقبا بروند. چرا؟ چون همه‌ی ما عاشق تنوع هستیم و معلوم است که با خوشحالی از یک برند با تبلیغات فکر شده و جذاب استقبال می‌کنیم.

تبلیغات محیطی به عنوان نوع خاصی از ارتباطات تعریف شده است که به منظور ارتقاء منافع اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی محصولات برای شکل دادن به یک ارزش و رفتار مسئولانه از مصرف کنندگان طراحی شده است.

تبلیغات محیطی در واقع یک رویکرد مدل سازی معادلات ساختاری است.

این مطالعه بررسی می کند که چگونه محیط زیست می تواند بر اثربخشی ارتباطات تبلیغات محیطی تأثیر بگذارد.

این تحقیق با استفاده از یک طرح تحقیق برای بررسی 800 موضوع در گوانگژو، چین، نشان می دهد که عناصر زیست محیطی و تصویر سبز کشور مبدا هر دو تأثیر اصلی قابل توجهی در اثربخشی تبلیغات محیطی دارند.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که این دو عامل در ترکیب اثر متقابل معنی داری بر اثربخشی تبلیغات محیطی دارند. این یافته های تجربی بازاریابان را به اهمیت اتخاذ چشم انداز موقعیتی هنگام طراحی ادعاهای زیست محیطی خود یادآوری می کند.

هنگام تصمیم گیری در مورد عناصر زیست محیطی که باید اعمال شود، بازاریابان باید این نکته را نیز در نظر بگیرند که مشتریان هدفشان در واقع رابطه ی اقتصادی خوب و سازگار با کشور مبداء مربوط را چگونه درک می کنند.

با توجه به شک و تردید روزافزون مصرف کنندگان درمورد محصولات با ویژگی های سازگار با محیط زیست در اثر هجوم تبلیغات محیطی مختلف گمراه کننده، ادعاهای زیست محیطی که با برداشت های دور از هم متناقض نیستند بعید به نظر می رسد مؤثر باشد.

تبلیغات محیطی قدمی محکم برای حفظ محیط زیست

همه ما وظیفه داریم زندگی هایی را هدایت کنیم که هدف آنها کاهش تأثیر منفی تمدن بر محیط زیست است. البته این سیاره بدون در نظر گرفتن آنچه انجام می دهیم بسیار خوب خواهد بود.

امروزه دغدغه پایداری در دنیای طراحی وجود دارد که در حال حاضر روی بازیافت، بهینه سازی تولید و استفاده از منابع با حداکثر پتانسیل خود متمرکز شده است.

موارد ساده ای وجود دارد که همه ما می توانیم انجام دهیم، مواردی از قبیل: چاپ نکنید، دوش کوتاه بگیرید، کیف خود را به فروشگاه بیاورید و از پلاستیک استفاده نکنید، خانه خود را بیش از حد گرم نکنید، از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید یا دوچرخه سواری کنید و به دریافت پنل خورشیدی برای نیازهای شما به برق فکر کنید.

نمونه های مختلف تبلیغات محیطی در دنیا

تبلیغات محیطی

همانطور که می دانید فرایند یادگیری با دیدن مثال های مختلف بسیار سریع تر پیش می رود.در ادامه به برخی از تبلیغات محیطی در سراسر دنیا می پردازیم.

در این کارزار زندگی سازندگان برای ایجاد احساس تنهایی از فضا استفاده می کنند. فقدان زندگی نوعی سناریو آخرالزمانی است که هیچ یک از ما نمی خواهیم به آن فکر کنیم.

چه چیزی می تواند ترسناک تر از از بین بردن خانه و مواد غذایی خودمان باشد؟

تبلیغات محیطی در رابطه با درخت سبز

تجسم ابزاری قدرتمند است و این تبلیغ هوشمندانه به شما کمک می کند درک کنید که حتی اگر آن را نبینیم، جنگل ها رنج می برند. این یکی از تبلیغاتی است که طراحان از فضاهای خالی به روشی قابل توجه برای نشان دادن ضرر استفاده می کنند.

تخریب جهانی و از بین رفتن جنگل های جهان دلایل بسیاری از جمله گسترش کشاورزی، معدن، ساخت مزارع، ساخت زیرساخت ها و آتش سوزی جنگل ها دارد. گرینپیس معتقد است که جنگل زدایی جهانی در درجه اول ناشی از ورود به بخش صنعتی در مقیاس بزرگ است.

جنگلداری صنعتی به بزرگترین خطر جنگل ها تبدیل شده و بیش از 70 درصد جنگل های در معرض خطر جهان را تهدید می کند. ما در حال تجربه میزان بی سابقه ای از تخریب منابع جنگلی جهان هستیم. ”

“آژانس تبلیغاتی: LINKSUS ، پکن ، چین”

تصویر زمان ناامیدی آویزان از زمان باقی مانده تا انقراض است. تیم طراحی پشت این ایده درخشان داشتند تا از مفهوم زمان در حال اجرا به روشی کاملاً واقعی و خام استفاده کنند. نتیجه به راحتی مشاهده نمی شود اما مطمئناً به یاد ماندنی است.

“هر 60 ثانیه یک گونه از بین می رود. هر دقیقه حساب می شود. هر کمک مالی کمک می کند. ”

“آژانس تبلیغاتی: Scholz & Friends ، برلین ، آلمان”

این تبلیغات با اغراق مشخص می کند تا یک حمله به ظاهر غیرقابل توقف را نشان دهند.

یکی از مهمترین موضوعات در حال حاضر، از بین رفتن گسترده کلنی های زنبور عسل در سراسر جهان به دلایل مختلف است. خسارات زیادی را می توان با استفاده از مواد شیمیایی توضیح داد، اما برخی نمی توانند آسیبهای ناشی از آلودگی را بر زنبورها تأثیر بگذارند، حتی نمی دانیم

مرگ زنبورها، جنگی بی صدا است. کاهش گرده افشان ها اثرات مخربی بر محیط زیست و تولید مواد غذایی خواهد گذاشت. از آنها محافظت کن.”

“آژانس تبلیغاتی: 6P Propaganda & Marketing ، Ribeirão Preto ، برزیل”

یک تبلیغ حساس به گذر از حیات وحش در اروپا:

گرگ باشکوه که جنگل را پشت سر می گذارد ، بخشی از او که قبلاً از بین رفته است. بسیاری از کشورهای اروپایی تمام یا اکثر گرگهای خود را به دلیل شکار و توسعه بیش از حد از دست داده اند و متأسفانه وقتی ناپدید می شوند، یک اکوسیستم نامتوازن را پشت سر می گذارند.

“آژانس تبلیغاتی: BUTTER. برلین / دوسلدورف ، آلمان”

کیسه های نایلونی در تبلیغات محیطی

آنقدر زباله به اقیانوس می رود که جزایر زباله شناور داریم و بسیاری از موجودات دریایی فکر می کنند این غذا است. ما هنوز راهی برای دفع زباله های تولیدی ما پیدا نکرده ایم، بنابراین تنها راه حل این است که مصرف کنیم و بنابراین کمتر دور ریخته می شویم.

تصویر تمیز بشقاب سوشی نشان می دهد که همه مردم چگونه می خواهند زندگی کنند، اما بعضی از چیزها را نمی توان پنهان کرد و ضایعات راه خود را به صفحه می اندازند.

“آژانس تبلیغاتی: JWT ، دبی ، امارات”

تبلیغ محیطی جهانی دوری از جنگل زدایی

طبیعت جنگل را به عنوان یک ارگانیسم زنده نشان می دهد. در اینجا یک پیام دو بخش وجود دارد: برای من این یک پیام امید ، زیبایی و زندگی است، اما این همچنین یک تماس برای اقدام به قبل از آن است که خیلی دیر شود.

“قبل از اینکه خیلی دیر شود.”

“آژانس تبلیغاتی: TBWA \ PARIS ، فرانسه”

تبلیغات محیطی و جلوگیری از آلودگی رودخانه

آلودگی آب به طرز شگفت انگیزی در این تبلیغ نشان داده شده است. فقط 3٪ از آب قابل آشامیدنی است و اکنون حتی در متمدن ترین مناطق جهان نیز کمیاب می شود. بسیاری از مردم درک نمی کنند که حتی دور انداختن روغن پخت و پز مقدار زیادی آب را آلوده می کند.

“یک قلع یک رنگ می تواند میلیون ها لیتر آب را آلوده کند.”

کلام آخر:

تبلیغات محیطی خلاقانه میتواند باعث رشد سریع کسب و کار شما شود و پیام و برند شما را در ذهن مخاطب ثبت کند. توجه داشته باشید که تبلیغات خود را باید به دست متخصصین خلاق بسپارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. در این زمینه میتوانید به راحت بین اعتماد کنید.

تماس با ما

برای مشاوره رایگان و یا ثبت سفارشتبلیغات محیطی، طراحی سایت و اپلیکیشن ،موشن گرافی، تیزر تبلیغاتی، سئو و دیجیتال مارکتینگ، ثبت شرکت و برند خود کافیست با شماره 91001880-021 تماس بگیرید و یا فرم تماس را تکمیل نمایید و یا عدد 2 را به شماره 1000206405 پیامک کنید تا کارشناسان ما در اولین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ارسال فرم درخواست مشاوره تبلیغات محیطی در سطح شهر تهران