[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

رپورتاژ نویسی امروزه اهمیت زیادی دارد. بسیاری از وب سایت ها امروزه دیگر فقط به مقالات خبری اکتفا نمی کنند و می خواهند محتوا و مطالبی را در وبسایت خود انتشار دهند که علاوه بر خبری بودن، تبلیغاتی هم باشد و کاربر را به سمت محصولات و یا خدمات سایت سوق دهد.

این کار را یک مقاله عادی که صرفاً حاوی اطلاعات است نمی تواند انجام دهد و شما باید از رپورتاژ نویسی استفاده کنید. اما اینکه یک متن رپورتاژی بنویسید که بر حسب قوانین سئو باشد که هم گوگل آن را تایید کند و هم کاربری که در حال خواندن آن است جذب آن شود، از اهمیت زیادی برخوردار است.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

محتوا هر چه که باشد، باید بر روی آن اقداماتی خاص صورت پذیرد تا مورد تایید موتورهای جستجو قرار بگیرد و این موتورها، آن را به صفحات اول گوگل بیاورند.

با توجه به این موضوع، شما اگر یک محتوا می خواهید تولید کنید که از کیفیت کافی برخوردار است، باید قوانین سئو را روی آن اعمال نمایید. متن رپورتاژی نیز نوعی محتوا است که باید روی آن کارهای خاصی صورت پذیرد تا مورد تایید گوگل و موتورهای جستجو قرار بگیرد.

در ادامه روش های تاثیر گذار در رابطه با سئو و محتوای رپورتاژی را به شما معرفی می کنیم که به واسطه ی آنها بتوانید محتوای خود را سئو کرده و به صفحات اول گوگل بیاورید.

پیشنهاد ما: با خدمات رپورتاژ آگهی راحت بین بهترین متن های سئو شده را در مرتبط‌ترین سایت خبری به کسب و کار خود آگهی کنید. 

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

همواره کلمات کلیدی برای موتورهای جستجو از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند. سعی کنید کلمات کلیدی مناسبی را برای رپورتاژ انتخاب کنید. به عنوان مثال برای رپورتاژ آگهی شما باید از کلماتی استفاده کنید که می دانید کاربر آنها را به قصد خرید و … جستجو خواهد کرد.

مثلا اگر در زمین خرید و فروش لوازم الکترونیکی فعالیت می کنید، کلمه های کلیدی مناسب برای شما می تواند خرید لوازم الکترونیکی، فروش لوازم الکترونیکی، قیمت لوازم الکترونیکی، فروشگاه لوازم الکترونیکی و … باشد! اگر به این کلمات دقت کنید، متوجه خواهید شد که در همه ی آنها کلمات تجاری مانند قیمت، فروش، خرید و … به کار رفته است.

زمانی که از این کلمات استفاده کنید، کاربر با جستجوی آنها در گوگل می تواند به محتوای شما هدایت شود.

نکته مهم در خدمات رپورتاژ آگهی راحت بین این است که ما اول کلمات کلیدی مهم کسب و کار شما را ببرسی و استخراج میکنیم و با توجه به مهمترین کلمات کلیدی برای شما رپورتاژ آگهی انجام می‌دهیم.

البته فراموش نکنید که از اینگونه کلمات و عناوین تجاری به مقدار زیاد هم استفاده نکنید! چرا که کاربر متوجه تبلیغاتی بودن متن شما می شود و به آن توجهی نخواهد کرد.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

مسئله ی دیگری که باید در رپورتاژ نویسی به آن توجه ویژه ای داشته باشید، این است که برای محتوای خود از تیترهای مناسب استفاده کنید.

تیترهایی معمولا مناسب رپورتاژ آگهی یا Advertorial هستند که کلمات کلیدی در آنها نهفته شده باشد و کاربر را کنکجاو کند که در مورد یک محصول بخواهد اطلاعات بیشتری به دست بیاورد.

به عنوان مثال استفاده از تیتری مانند شناخت بهترین فروشگاه لوازم الکترونیکی می تواند مناسب باشد و شما برای یک متن رپورتاژی می توانید از آن در محتوای خود استفاده نمایید.

هر چه تیترها ذهن کاربر را بیشتر درگیر کنند، تاثیرگذاریشان بیشتر خواهد بود. البته لازم به ذکر است که بگوییم تیترها نیز برای سئو سایت اهمیت فوق العاده ای دارند که اگر این مسئله را هم نادیده بگیریم و فقط در رابطه با کاربران سایت بخواهیم صحبت کنیم، تیترها می توانند اولین چیزهایی باشند که کاربر آنها را بررسی می کند و از روی آنها ارزش مقاله را پیش بینی خواهد نمود.

میزان تیترها در مقالات بسته به تعداد کلمات شما است که می توانید به عنوان مثال در هر 200 یا 250 کلمه از یک تیتر برای رپورتاژ آگهی یا Advertorial خود استفاده کنید.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

لینک دهی بیش از اندازه می تواند مقاله شما را بی ارزش کند! دلیل این مسئله در این است که موتور جستجوگر جدای از مقاله به بررسی لینک ها هم می پردازد که هر لینک را که شما اضافه کنید، می توان گفت که به میزانی از ارزش مقاله شما کاسته می شود. پس همواره سعی کنید که لینک دهی مناسبی در رپورتاژ نویسی داشته باشید.

توجه داشته باشید که تعداد لینک ها و انتخاب صفحات هدف برای لینک دهی در هر آگهی با توجه به هدف آن متفاوت است. پس در این باره میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید تا ما بهترین رپورتاژ اگهی را برای شما بسازیم.

 

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Headline_Widget”][/siteorigin_widget]

طول محتوا مسئله ی دیگری است که باید به آن توجه کنید. محتوا اگر خیلی کم باشد، کاربر به آن توجهی نخواهد کرد و اگر خیلی زیاد باشد، حوصله ی کاربر را سر خواهد برد. سعی کنید همیشه به میزان لازم محتوا نویسی کنید و فقط مواردی را ذکر کنید که می دانید مورد نیاز کاربر است.

تیم راحت بین با توجه به داشتن گروه متخصص و ماهر تولید محتوای متنی میتواند محتوای کاملا سئو شده و جذاب برای رپورتاژ آگهی شما بنویسد که بتوانید بیشترین جذب را از محتوای رپورتاژ خود داشته باشید.

در واقع محتوای طولانی با ارزش برای موتورهای جستجو بسیار مهم شناخته می شوند! اما اگر محتوای ارزشمند ندارید، سعی نکنید طول رپورتاژ آگهی خود را با کلمات و جملات بیهوده افزایش دهید.

برای موتورهای جستجو مقالات بالای 1000 کلمه مناسب و مفید هستند. سعی کنید محتواهای کمتر از 300 کلمه هم ننویسید. در طول این کلمات شما هم باید از جملات خبری استفاده کنید و هم جملات رپورتاژی که به نوعی کاربر را به سوی محصول مورد نظرتان سوق می دهند.

تماس با ما

برای مشاوره رایگان و یا ثبت سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن ،موشن گرافی، تیزر تبلیغاتی، سئو و دیجیتال مارکتینگ، ثبت شرکت و برند خود کافیست با ما تماس بگیرید و یا فرم تماس را تکمیل نمایید و یا عدد 2 را به شماره 1000206405 پیامک کنید تا کارشناسان ما در اولین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

درخواست خود را با فرم زیر ارسال کنید